Strona główna | mapa strony | Powiadom znajomych | A A A | Dziś jest Piątek 18 Maja 2012
Jesteś tutaj: FRDL Mazowsze» Projekty»Edukacja kluczem do sukcesu
Edukacja kluczem do sukcesu

Edukacja kluczem do sukcesu

Okres realizacji: 3 stycznia 2011 – 30 czerwca 2013

Projekt „Edukacja kluczem do sukcesu” jest realizowany na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych przez Partnerstwo, którego liderem jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Działania projektowe skierowane są do uczniów dwóch szkół zawodowych w województwie mazowieckim.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

W skład Partnerstwa wchodzą:


Cel projektu:

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji merytorycznych 855 uczennic i uczniów oraz zwiększenie ich szans zawodowych poprzez:
  • udoskonalenia kompetencji zawodowych przez udział w zajęciach specjalistyczno-zawodowych,
  • podniesienie poziomu wiedzy z nauk ścisłych i zwiększenie kompetencji w zakresie języków obcych
  • zwiększenie kompetencji w obszarze poruszania się na rynku pracy
  • zastosowanie edukacji interaktywnej z uwzględnieniem ICT

Działania:

Działania 2,5 letniego projektu zakładają wsparcie dla systemu edukacyjnego w szkolnictwie zawodowym, m.in. poprzez dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, zapewnienie młodzieży dodatkowych, ciekawych zajęć oraz wyposażenie pracowni w atrakcyjne pomoce dydaktyczne.
Projekt wspiera z jednej strony działania zmierzające do rozszerzenia oferty szkolnictwa zawodowego, z drugiej działania podnoszące atrakcyjność tej oferty w takim stopniu, aby spełniała oczekiwania edukacyjne uczniów oraz pracodawców.
Działania projektowe zakładają m.in. udoskonalenie kompetencji zawodowych poprzez udział uczniów w zajęciach specjalistyczno-zawodowych, podniesienie poziomu wiedzy z nauk ścisłych i zwiększenie kompetencji w zakresie języków obcych, zwiększenie kompetencji w obszarze poruszania się na rynku pracy oraz zastosowanie edukacji interaktywnej z uwzględnieniem ICT.

Koordynatorzy projektu:

Agnieszka Jędrych - tel. (22) 351 93 16
Marcin Wielgus - tel. (22) 351 93 22

Projekt „Edukacja kluczem do sukcesu” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Nr konkursu: 1/POKL/9.2/2010
Budżet: 1 205 612,69 PLN
Partnerzy